Ślub i wesele – kiedy, gdzie i za ile?

Dziś młodzi o wiele rzadziej niż ich rodzice decydując się na zawarcie związku małżeńskiego, a jeśli już to robią to w późniejszym wieku. Choć kiedyś małżeństwa dwudziestolatków były normą, teraz moment stabilizacji i założenia rodziny przychodzi o wiele później, najczęściej koło 30-stki.

Dzieje się tak z różnych przyczyn, jednak głównym czynnikiem jest chęć osiągnięcia najpierw finansowej niezależności oraz stawianie na rozwój osobisty. Jeśli jednak już zdecydujemy się na powiedzenie sobie sakramentalnego tak – jakie przygotowania nasz czekają? Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że od oświadczyn do zawarcia związku małżeńskiego minie co najmniej rok.

Tyle czasu właśnie trzeba czekać na wolny termin wynajęcia sali, a czasem nawet i orkiestry. Jeżeli wymarzymy sobie ślub w bardzo obleganym przez młode pary miejscu, czas ten może się jeszcze wydłużyć.

Chcąc wyprawić duże wesele musimy liczyć się też z wysokimi kosztami – nawet 40 tysiącami złotych. To właśnie dlatego młode pary coraz częściej rezygnują z hucznego wesela, na rzecz skromnego przyjęcia w gronie najbliższych.